cz

Důležitost limitů a hranic v BDSM

reklama
Říj 14 '18 | článek od rubconcom

Důležitost limitů a hranic v BDSM


Život bez hranic a bez limitů by byl určitě snem pro mnoho lidí. Limity nás omezují v rozletu a v plném životě. Ale nejen v životě jsou nějaké hranice potřeba, natož v BDSM hrách je třeba si stanovit limity a hranice. Proto jsme pro vás připravili tento krátký článek


Jaké limity?


V BDSM světě můžete slyšet o soft a hard limitech. Tyto BDSM hranice jsou velice důležité. Tzv. soft limity jsou takové věci, které nemusíte zažívat a nějak moc po nich netoužíte, ale při správné komunikaci a se správnou osobou se dají lehce posouvat.

Za to hard limity se nikdy nesmí překročit a to na obou stranách barikády, jak u sub jedince tak u dom jedince. U soft limitů dáme příklad, že nemáte rádi svíčky a hraní s voskem , ale při dobré konstelaci situace a velké touze je lze trošku posunout , ale jinak hard limit nikdy nevyžadujte aby byl překročen


Soft limity – tyto limity jsou něčím co se v případě BDSM hrátek dá lehce posunout, ale samozřejmě jen a pouze se souhlasem osoby, která tento limit má. Nikdy nepřekračujte tento limit v případě, že osoba , která tento limit má nebude s tímto posunem komfortní


Hard limity – hard limity jsou nedotknutelné. Jsou to limity, které za žádné okolností nesmíte překročit. Může se jednat o extrémnější hrátky jako je breath play nebo watersports, ale ono vlastně vše může být hard limit pro někoho a pro někoho ne.


BDSM je risk


BDSM přichází s mnoho riziky. To znamená , že je velice důležitá důvěra a komunikace mezi submisivní a dominantní osobou. Hranice jsou také něco co je důvěra mezi těmito osobami. Pokud jste například ve vztahu s milovaným partnerem a ten se cítí velice dobře když použijete roubík, ale vám se to moc nezdá, tak je rozhodně čas na to si o těchto věcech promluvit.


Oběma směry


Dominanti, master a top osoby by samozřejmě měli mít také své limity. Limity nejsou jen pro tu submisivní osobu. Proto by si oba před nějakou tou BDSM hrou měli promluvit o těchto limitech, které oba mají. Vůbec je dobré před BDSM hrátkami si o těchto věcech promluvíte než si začnete hrát.

Posouvání limitů


Některé reklamy nebo inzeráty říkají, že BDSM hra zahrnuje hru bez limitů nebo nejsou třeba žádné limity. To je vlastně jako červená stopka, protože tím tato fráze naznačuje, že vaše touhy a potřeby nebudou vůbec respektovány.

Samozřejmě Ano, existují submisivní jedinci, který posouvají své limity, ale to je opravdu náročné a hlavně to vychází z dlouhodobého vztahu D/s a neříkají a nedělají se hned na první schůzce. Tyto fráze o BDSM hrách bez limitu většinou píší začínající Dominantní bez mnoha zkušeností, kteří si myslí , že to je to co chtějí submisivní osoby slyšet.

 

Najděte si své limity


Ok, jak najít vaše limity. Někteří je mají určené hned od začátku, ale na toto zjištění platí hlavně tzv. safe word, které se dá použít kdykoli kdy se nebudete cítit příjemně či vám to bude proti srsti aby při BDSM hrách každý okamžitě věděl , že právě tam je váš limit. BDSM hra tak může skončit úplně nebo může být je na krátko přerušena aby jste si vysvětlili situaci a vaše představy a mohli dál pokračovat.


Není rozhodně žádná špatná cesta jak zjistit vaše limity, nikde není napsaný list nebo rady jak přesně zjistit vaše limity. Limity jsou velice personální věc a ta by vždy měla být respektována

komentáře

žádný komentář
Musíte se přihlásit pro komentování

mini chat

Vaše jméno: zprávy:
 Bold;  Italic;  Color;
 • Dear misstress lick boots
  Bře 10
 • :))
  Úno 17
 • any sub here
  Úno 4
 • Use our small chat ti meet online users
  Led 22
 • i hope you enjoy our mini chat here. as a think
  Led 11

Reklama

reklama
sex shop

Uživatelé

ritakane4 VIP
Cvalda84
Sexyprcka VIP
sub4Goddess75
MOret
asali VIP
jpbgc
jozef VIP
Annna VIP
Angel4u VIP
Tomo30589
RobbigD101010
sub12345
Stefbrwn17
candice1101 VIP
raniajognson VIP
Lopotipi
N3znamy
felixbdsm
hazelzo VIP
DonChuaan
TVlucka
Annlit VIP
lucky88
Alma66666
jarda
Veronika VIP
Mistress_Lagerta VIP
jsemholkacz
Andrey420
Kimi40
DungeonTerapyaBDSM VIP
Justme009 VIP
BrutalTopBreeder
Poprve
Reon
zabezpečená fotka heslem
zabezpečená fotka heslem
zabezpečená fotka heslem
'':
přeměna
přesun
Hodnocení: